5 tipů na podzimní dekorace

Sluníčko pomalu ztrácí svoji sílu, podzimní krajina je protkaná žlutou, oranžovou a červenou barvou, a pokud si zrovna nemůžeme užívat hezkého počasí v podobě babího léta, choulíme se do teplých svetrů a vytahujeme deštníky. Pod chmurným pláštěm podzimu na nás přirozeně tu a tam padá splín. Léto skončilo. Proč si ale kazit pěkné dny? Vždyť i podzim si můžeme zpříjemnit například krásnou výzdobou, kterou nám nabízí sama příroda.

Jeřabiny kam se podíváš

Jeřabiny jsou jednoznačně symbolem podzimu. Pokud se dobře rozhlédnete, možná zjistíte, že jeřáby rostou všude kolem, dokonce i ve městě. Není nic jednoduššího než otrhat pár malých, červených kuliček a pomocí jehly je jednoduše navlékat na nit nebo drátek jako korálky. Fantazii se meze nekladou. Jeřabinové korálky můžete vytvořit dvojitě nebo trojitě a obtáčet je kolem předmětů nebo přišpendlit na záclonu.


jeřabainy

Šípkový věnec

Do adventu je sice daleko, ale například na dveřích vypadá malý podzimní věnec stejně dobře jako ten adventní na konferenčním stolku. Nachystejte si šípky, slaměný věneček a tenkou nit. Na věneček pomocí nitě postupně přivazujte tenčí větvičky s plody tak, aby větvičky nebyly vidět. Můžete přidat i malá planá jablíčka nebo slaměné ozdoby.

209bddaa73848350119d63c5779642f1

 

Zdroj: Pinterest.com

Zvířátka z kaštanů

Vzpomínáte na svá dětská léta, kdy jste srážely ze stromů kaštany a vyráběli z nich malá zvířátka? Vraťte se do minulosti… Na této dekoraci je nejhezčí její výroba, do které můžete zapojit i děti. Stačí nařezat špejle a předvrtat šroubovákem otvory, aby se děti nezranily, a zábava může začít.

kašatn

Halloweenské dýně

K podzimu neodvratně patří také oslava Halloweenu, která je i u nás čím dál tím populárnější. Čím jiným doma navodit strašidelnou atmosféru než vydlabanou dýní! Potřebujete jen tužku, šablonu, ostrý nůž, lžíci a mísu na odstraněné části. Připravte si dávku trpělivosti, protože záleží na vaší kreativitě. Pak už stačí jen zapálit uvnitř dýně svíčku a nahodit děsivý kostým!

pumpkin-1423469_960_720

Podzimní svíčky

Pěkná svíčka zažene všechny podzimní chmury, ať už hoří nebo jen dekoruje váš obývací pokoj. Do sklenice nasypte například lískové oříšky, jeřabiny a šípky a ve směsi upevněte obyčejnou bílou svíčku polepenou usušenými, barevnými listy a převázanou přírodním lýkem. U táboráku už se sice po nocích sedět nedá, ovšem i chladné podzimní večery mají něco do sebe. Uvařte si čaj nebo otevřete láhev vína, zapalte svíčku a začněte snít!

7f39bd49201cc232fd50b24a8774dbadZdroj: Pinterest.com

Foto: Pinterest.com a Pixabay.com

 

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*