INSPIRACE: 5 nápadů na adventní věnce

Přestože vládcem počasí je pořád ještě podzim, Vánoce se kvapem blíží a první advent už v podstatě klepe na dveře. To znamená, že brzy začneme zapalovat svíčky na adventním věnci a netrpělivě čekat na příchod Ježíška. Nudí vás už váš starý adventní věnec a chcete si pořídit nový? Pusťte se do jeho výroby!

Klasický věnec laděný do oranžova

Základem je slaměný nebo polystyrénový kruh, ke kterému drátem postupně připevňujeme větvičky jehličnanu. Věnec můžete ozdobit dalšími přírodními materiály – kaštany, šiškami, šípky nebo sušeným ovocem. Do základu vbodněte stojany na svíčky nebo nahřejte nad ohněm silnější drátek, který vtlačte nejprve do svíčky a pak do věnce. Vyzkoušejte třeba věnec laděný do oranžova se sušenými plátky pomeranče.

klasicky-venec

Adventní věnec ve svetříku

Umíte-li háčkovat nebo plést, adventní věnec zachumlaný v teplém svetru pro vás bude určitě hračkou. Pořiďte si polystyrénový základ, vyberte pěknou vlnu a pusťte se do práce. Neobvyklou třešničkou na dortu jsou našité knoflíky nebo bambulky.

opleteny-venec

Věnec z přírodních materiálů

Jako základ lze použít i věnec z přírodních materiálů. Dobře se vám bude pracovat se šlahouny psího vína, révy nebo s větvičkami vrby. Vypadá krásně v kombinaci s přírodními ozdobami, ale i sám o sobě.

slameny-zaklad


Advent ve čtverci

Čtvercový adventní věnec a přece věnec? Proč ne? Sežeňte si jednobarevnou, nejlépe dřevěnou krabici, ovšem postačí i skleněná mísa. Kolem svíček nasypte pár perliček nebo slaměných ozdob. Na stůl se skleněnou deskou se takový adventní věnec hodí mnohem více než běžný kulatý věnec z větví a šišek.

ctvercovy-venec

Netradiční „věnec“ z hrníčků

Pravda, pojem „věnec“ tak trochu ztrácí na významu, ale obzvlášť v moderním bytě se bude dekorace z hrníčků nebo sklenic krásně vjímat. Volte buďto různobarevné hrnky stejného tvaru, nebo jednobarevné hrnky odlišných velikostí a naaranžujte do nich větvičky, drobné vánoční ozdoby, oříšky nebo třeba zabalené čokoládové bonbóny. Schválně, jak dlouho u vás vydrží!

venec-z-hrnku

Foto: Pinterest.com

 

 

 

 

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*