Jak udržet fasádu domu čistou?

Závidíte svému sousedovi, který právě dokončuje novostavbu, jejíž fasáda má krásně sytou barvu a nejsou na ní žádné nečistoty? Zanedlouho bude jeho dům stejný jako ten váš. Špinavý, zašlý a vybledlý. Zub času je bohužel neúprosný a na fasádě je působení vnějších vlivů velmi patrné. Nehodláte-li se s tím smířit, pusťte se do čištění. Jak na to, se dozvíte v tomto článku.

Seznamte se s obvyklými zdroji nečistot

K nejčastějším příčinám znečištění fasády patří usazování prachu a bahna, rozmnožování mikroogranismů (mechy, lišejníky, plísně) a solné květy. Barvy blednou v důsledku působení UV záření, deště a větru.

navesnici.cz_ars_cz_01

Proč byste měli fasádu čistit?

Nabízí se otázka, zda je vůbec fasády zapotřebí – není to zbytečná ztráta času? Pro většinu lidí je hlavním důvodem estetické hledisko, protože špinavý dům nepůsobí dobrým dojmem. Pravidelné čištění však úzce souvisí i s dalšími výhodami. Čistá fasáda si zachovává požadované vlastnosti, nedochází k její rychlejší degradaci a v neposlední řadě se zlepší vnitřní mikroklima.

Jak na to?

Pokud jste shledali, že je pro vás čištění fasády domu důležité, můžete tak učinit vlastními silami, nebo se obrátit na specializovanou firmu.

Zajímavých výsledků lze dosáhnout pomocí demineralizované vody a speciálního kartáče (volte dle druhu fasády). Demineralizovaná voda na sebe váže nečistoty a čistí povrch do hloubky. S pomocí vhodně zvolených chemických přípravků lze tímto způsobem vyčistit také plísně, houby a mechy.

Když běžné metody nezafungují, nezoufejte. Odstranění nečistot není díky moderním technologiím (např. pískování) žádný problém a i hodně zanesená fasáda může po odborném zásahu opět vypadat jako nová.

Chcete-li se o pískování a souvisejících úkonech dozvědět více, přečtěte si informace na www.ars.cz.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*