Jak vybrat dodavatele elektřiny nebo plynu?

Ceny elektřiny i plynu od nového roku opět podražily. Jestliže přemýšlíte, jak doma začít šetřit, je řešením změna dodavatele. Vyberte si ale takového, který má i férové obchodní podmínky a skutečně u něho ušetříte.

S nákupem elektřiny nebo plynu je to podobné jako s jakýmkoli jiným výrobkem nebo službou. Když v obchodě vedle vašeho supermarketu objevíte levnější chleba ve stejné kvalitě, začnete chodit tam. Proč byste měli za stejně kvalitní dodávky elektřiny a plynu platit víc?

Skutečně výhodné změny dodavatelů

Změna dodavatele elektřiny i plynu je v současné době již běžnou záležitostí a počet domácností, které obchodníka s energií změnily, byl v loňském roce kolem 350 000. „Proces změny dodavatele je jednoduchý a obnáší pouze několik administrativních kroků, který za zákazníka zpravidla vyřídí nový dodavatel,“ uvedla analytička Michaela Vinšová z EnergetickéPoradny.cz, která se zabývá poradenstvím v oblasti výběru nejvhodnějšího dodavatele energie.

Trh s elektřinou a plynem liberalizovaný již několik let a působí na něm kolem 40 obchodníků. Pro běžnou domácnost nebo firmu je těžké vyznat se v nabídkách dodavatelů. „Každý z dodavatelů nabízí několik produktů – tarifů. Některé z nich jsou na dobu určitou a mají fixovanou cenu elektřiny, jiné jsou uzavírané na dobu neurčitou. Je důležité detailně pročíst nabídky dodavatelů a zjistit, zda pro odběratele bude produkt skutečně výhodný,“ doplnila Vinšová.

Žádnou smlouvu bychom neměli podepisovat jen tak mezi dveřmi, ale pořádně si ji prostudovat a zjistit, zda v ní nejsou žádné chytáky. „Klienti se mohou obrátit na nás – zdarma jim vypracujeme analýzu ceny elektřiny nebo plynu na míru podle konkrétní spotřeby a zjistíme, jaký dodavatel je pro ně výhodný nejen z hlediska cen, ale také z hlediska nabízených tarifů a obchodních podmínek,“ dodala Vinšová.

O EnergetickéPoradně.cz

  • Bezplatné konzultace a poradenství při výběru dodavatele elektřiny nebo plynu
  • Analýzy ceny elektřiny nebo plynu na míru pro domácnosti a firmy
  • Nezávislé a individuální výpočty
  • Poradenství v oblasti úspor za energie
  • Více na http://www.energetickaporadna.cz/

1 Comment

  1. Vybírat dodavatele není vůbec lehký. Nebylo to hned, protože jsme měli spoustu jiných věci na vyřizování, ale nakonec jsme se k tomu dotlačili a bylo.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*