oheň

Proč vytápět v krbu či kamnech?

Topná sezóna se sice chýlí ke konci, ale již nyní je třeba myslet na to jak a čím vytápět příští rok. Jestliže máte vysoké účty za teplo, protože vytápíte na plyn či elektřinu, zkuste popřemýšlet o krbových kamnech.

Proč? Protože dřevo patří k dlouhodobě nejlevnějším zdrojům tepla. Jen pro srovnání – vytápění plynem vyjde průměrnou domácnost na 30 tisíc korun, vytápění dřevem vyjde o polovinu levněji. Topení v krbu má navíc i ekologický rozměr, protože používáte obnovitelný zdroj energie.

Krásné vytápění v krbu

Zajímavým řešením je také přitápění dřevem – například v krbu. Ty byly vždy symbolem rodinné pohody. Kolem krbu se scházela celá rodina, povídalo se, odpočívalo. Oheň je lepší než jakákoli jiná televize a krb pozvedne váš interiér.

Jak byste si svůj obývací pokoj mohli vylepšit, pokud byste se rozhodli vybudovat krb? Podívejte se – napoví vám přehledná a poutavá galerie krbů.

Renesance kamnářství

Opět prostě objevujeme krásu přírodního vytápění, voňavého dřeva, praskajícího ohně. Teplo z kamen nebo krbu je vždy hřejivější než anonymní tepelná energie, kterou vyzařují radiátory. A tak není divu, že opět vzkvétá kamnářství. Šikovný a zručný řemeslník je prostě k nezaplacení.

Správný kamnář vám poradí nejen s výběrem krbových kamen do vašeho interiéru, ale také navrhne otopnou soustavu a vše precizně provede. Mimochodem, vybrat vhodný výkon kamen není jen tak, takže se vyplatí obrátit se na odborníky.

Komín je základ

A pokud ve vaší novostavbě chybí komín nebo potřebuje opravu, bude třeba pustit se i do této záležitosti. Komíny musí splňovat určité normy, takže si je rozhodně nechte postavit profesionály. Vyhnete se tak řadě nepříjemností, jako je například špatný tah kamen nebo zvýšené riziko požáru.

0 comments on “Proč vytápět v krbu či kamnech?Add yours →

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>