Když to chce nový komín

Komín je důležitá součást každého domu. Pokud právě plánujete stavbu domu, určitě je třeba dobře promyslet, zda budete komín potřebovat a případně jaký. V dnešní době je trh přesycen nejrůznějšími výrobky z různých materiálů, ne všechny jsou však vhodné pro každé použití. Velmi univerzálním řešením jsou nerezové komíny, které mohou plnit funkci ventilační a mohou taktéž fungovat skvěle pro odvod veškerých spalin z tuhých, kapalných i plynných paliv. To vše je možné především díky vysoce kvalitní nerezové oceli, ze které jsou nerezové komíny sestrojeny.

Nerezová ocel je maximálně odolná vůči vlhkosti, extrémním teplotám i chemickým látkám, kterých jsou spaliny zejména z tuhých paliv plné. Nerezové komíny jsou ideální volbou pro každý nový i starší dům. Vyrábí se v jednoplášťovém provedením, tyto nerezové komíny lze použít jako komínové vložky nebo také samostatně. Dvouplášťové nerezové komíny jsou izolované, mezi oběma plášti je umístěna tepelná izolace v podobě minerální vaty. Izolované nerezové komíny se doporučují všude tam, kde by se komínu mohl někdo dotknout, protože na povrchu nepálí, i když se uvnitř prohánějí horké spaliny.

Další výhodou je, že nerezové komíny mohou být na dům připevněny i dodatečně, protože nepotřebují vlastní základy a vyznačují se nízkou hmotností. Co se týká instalace, jsou nerezové komíny velmi praktické, díky nízké hmotnosti se s komínem snadno manipuluje. Manipulace je ještě snazší díky tomu, že nerezové komíny se skládají z jednotlivých dílů, můžete si snadno přizpůsobit komín vašim možnostem a požadavkům. Nerezové komíny se vyrábí v mnoha různých provedeních, dílů je nepřeberné množství, takže se dají snadno napojit na nejrůznější kouřovody a topidla. Pokud vám komín nevytváří potřebný komínový tah, můžete si vybrat z mnoha různých komínových hlavic. Prohlédněte si nerezové komíny na Komíny-nerez.cz.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*