Úsporné spotřebiče na venkov! Vyberte si je pomocí moderní aplikace pro mobily

Snižte náklady na elektřinu s energeticky účinnými spotřebiči! Celoevropská aplikace poskytovaná zdarma pomáhá srovnávat zařízení rychle a jednoduše Nezávislé rady při nákupu v podobě skeneru energetických štítků a kalkulátoru nákladů na elektřinu

Domácí spotřebiče a spotřební elektronika jako jsou chladničky, pračky a televizory zodpovídají za cca 50 procent spotřeby elektřiny pro tříčlennou domácnost. Spotřebitelé nicméně mohou snížit spotřebu energie ve svých domácnostech – nahrazení starých domácích spotřebičů energeticky úspornými modely představuje velký potenciál. Například chladnička v energetické třídě A spotřebuje asi o 60 % více elektřiny než srovnatelné zařízení ve třídě A+++. To pro domácnost znamená vyšší náklady až o 500 korun ročně. Spotřebitelé jsou sice na energeticky úsporné spotřebiče připraveni, ale jejich nákup není úplně jednoduchý: dlouhý sběr informací na internetu, složité porovnávání cen, značek, spotřebitelských testů či výběr spotřebiče přímo v obchodě. Zdarma dostupná aplikace ecoGator nyní pomůže spotřebitelům svojí rychlou, jednoduchou a nezávislou funkcí pro asistenci při nákupu. Aplikace je dostupná pro zařízení s operačními systémy Android a iOS.

„Spotřebitelé s aplikací ecoGator mohou ušetřit dvakrát. Výběr zboží se zrychlí a nově zakoupený domácí spotřebič spotřebuje méně energie. Tak jim zbude více času i peněz na jiné aktivity a služby,“ říká Michal Staša. Aplikace ecoGator je hlavním výsledkem evropské spotřebitelské kampaně myEcoNavigator a je zároveň zpřístupněna v deseti evropských zemích. Pro více informací o této kampani a aplikaci prosím navštivte www.ecogator.cz.

Aplikace ecoGator vás provede džunglí spotřebičů a jejich štítků

Aplikace obsahuje pravidelně aktualizovaný seznam v současnosti na trhu dostupných energeticky úsporných výrobků, který poskytuje známá a zavedená databáze Úsporné spotřebiče[1]. V aplikaci ecoGator jsou pokryty tyto kategorie výrobků: osvětlení, televizory, pračky, sušičky, chladničky, mrazničky a myčky.

Přímo v obchodě pomůže novátorská funkce skenování. Aplikace ecoGator je první, která dokáže přečíst a zpracovat data z evropských energetických štítků pomocí integrovaného fotoaparátu v chytrém telefonu. Jednoduše namiřte fotoaparát na štítek připevněný ke spotřebiči a informujte se o jeho energetické třídě, vypočítejte roční náklady na energie a vytvořte si svůj osobní seznam sledovaných spotřebičů. To usnadňuje srovnávání a vybírání spotřebičů vystavených v obchodě a také jejich filtrování na základě požadovaných kritérií, jako je hlučnost nebo spotřeba energie.

Nainstalujte si aplikaci na svůj telefon a vyzkoušejte si funkci skenování

Aplikace ecoGator je zdarma, v češtině a je dostupná pro telefony iPhone a Android v příslušných obchodech s aplikacemi. Dva níže uvedené QR kódy vedou na tyto obchody. Načtěte QR kód příslušný pro váš chytrý telefon (iOS nebo Android), nainstalujte si aplikaci. Ke stažení aplikace se také dostanete pomocí zkrácených odkazů níže nebo přes web www.ecogator.cz.

Video představující aplikaci: https://www.youtube.com/watch?v=NZKwTrt01QY

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*