Práce v květnu na zeleninové zahradě

Na zahradě to v květnu bují, roste, kvete, voní. Nevíte, kam dřív skočit. Trávník je nutné posekat. Plevel přerůstá pracně vysetou mrkev. Současně sklízíte i první plody své práce – třeba ředkvičky nebo saláty. Na jaká práce v květnu na zeleninové zahradě nezapomenout?

Pryč s plevelem

Nepodceňujte řádné vypletí záhonů. Vezměte motyku, trojzubé hrabičky a hurá na plevel! Ideální je, když půda není příliš suchá ani mokrá. Nejprve zeminu nakypřete hrabičkami, motykou nebo „trojzubcem“. Vytrhejte plevel i s kořínky a zeminu uhlaďte.

Jednocení rostlin

Hustě zasetá mrkev, petržel, špenát nebo ředkvičky potřebují vyjednotit. Proto vytrhejte rostlinky, které jsou v řádcích „navíc“ tak, aby ostatní rostliny měly dostatečný prostor pro růst a mohly vám poskytnout dostatečnou úrodu.

Přihrnutí brambor

Vyřádkované brambory, které jste sázeli kolem svatého Vojtěcha, budou potřebovat přihrnout. Zkontrolujte řádky a upravte je.

Sklizeň

Je čas sklízet první plody práce! Ředkvičky přijdou vhod do salátu nebo na chléb s máslem. Hlávkové saláty si dopřávejte ke každému jídlu. Sklízejte špenát i bylinky.

Výsev

Záhony, které po sklizni zejí prázdnotou, znovu osejte – salátem, ředkvičkami nebo špenátem. Květen je i měsíc, kdy se vysévá červená řepa.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*