Červen: Práce na zeleninové zahradě

Záhony jsou na sklonku jara radostné. Objevují se první plody zahradníkovi práce. Ředkvičky už jsou pomalu sklizené. Salát i špenát nám pravidelně zpestřuje jídelníček. Můžeme se radovat, ale nesmíme zahálet. I v červnu nás na zeleninové zahradě čeká spoustu práce.

Vysazujeme dýně a cukety

Koncem května (po mrazících) už by se měly v kompostu objevit dýně a cukety. Vybírejte kvalitní a dobře rostlé sazenice. Nejlépe jim bude na kompostu, kde budou mít dostatek živin. Nezapomeňte na to, aby slunce mohlo dobře vykonávat svoji práci a nic mu nebránilo v cestě. Současně pamatujte na vydatnou zálivku.

Tady vidíte řešení na pořádně vysokém kompostu. Pro kvalitní zálivku zahradník vytvořil drobné kaskády jednoduše pomocí desky a dvou kůlů. Toto řešení pomohlo vytvořit kolem sazenic dostatečný prostor, který pomáhá vydatné zálivce.

Na zahradě ve znamení jednocení

Mrkev, petržel, řepa a další plodiny se už vyklubaly nad zem a jsou dostatečně velké, abychom je mohli protrhat. Jednocení nepodceňujte. Vytrháním přebytečných rostlinek vytvoříte prostor pro růst těm ostatním. Jen tak se dočkáte velké a zdravé mrkve, petržele, řepy a dalších plodin.

Červen přeje přesazování

S jednocením rostlin se pojí i přesazování. Například pórek je už dostatečně velký, abyste ho mohli přesadit. Dělá se to proto, aby pórek narostl dlouhý a silný. Sazenice vyjměte ze země, kolíkem udělejte dostatečně hlubokou díru a vložte ji do země, přihrňte.

Plení a zalévání

Rostliny dostatečně zalévejte. Vodu potřebuje hlavně salát nebo petržel. Česnek nebo cibuli nezaléváme, pokud není vyloženě velké sucho. Půdu občas načechrejte a samozřejmě vyplejte. Zbytek nechte na přírodě – půdě a slunci.

Nezapomeňte se přes všechnu tu práci ze své zeleninové zahrady také radovat. Kochejte se, užívejte si pohled na rostlinky a těšte se na úrodu.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*