DIY: Konferenční a odkládací stolky

I na vesnici si občas rádi hodíme nohy na stůl a vypijeme si hrnek kávy. V takovém případě nám rozhodně nesmí chybět šikovný konferenční nebo odkládací stolek. Koupit ho? To je jen jedna možnost. Kutilové zajásají a vyrobí si stolek vlastní. Stačí třeba jen zajít do kůlny a objevit šikovné bedýnky, starý kufr nebo populární palety.

Konec konců, stolek z palet není už nic tak neobvyklého. Výroba netrvá dlouho, výsledek je efektivní. Stačí pelety zbrousit, přivrtat horní desku a natřít tak, aby ladily se zbytkem interiéru. Další možností jsou dřevěné bedýnky. Jednou jsem v ryze městském bytě a interiéru viděla klasické dýhové bedýnky proměněné v nízký konferenční stolek. Výborný nápad. A tady jsou další.

Konferenční stolek z beden

Když už jsme u těch bedýnek. Neváhejte je zužitkovat jinak než k uskladnění ovoce nebo zeleniny. Ve vašem venkovském obýváku udělají parádu. Tenhle stolek je nápaditý a popravdě řečeno, nemusíte se ani trápit s přiděláváním nožek – skvělé bude, když bedny spojíte postavíte je přímo na podlahu. Ve středu beden vznikne prostor, který využijte na nápaditou dekoraci.


stůl1

Kufr jako stolek

Už dlouho mám doma nádherný kufr ze 60.let. Už vím, co s ním udělám, protože tenhle nápad mě nadchl! Takový odkládací stolek se bude vyjímat v chodbě nebo předsíni. Nožky koupíte nebo si je vyrobíte. Jednoduše přiděláte a postavíte. Jen jednu nevýhodu to bude mít. Stolek neudrží nic těžkého – alespoň ten můj, protože kufr je papírový. ale dovnitř schovám tolik věcí – třeba šátky, šály nebo rukavice.

stůl2

Stolek z prken

Zbyly vám prkna, když jste dělali dřevěnou podlahu? Nebo jste je objevili v kůlně a říkáte si, co s nimi? Stůl na kolečkách je velký, praktický a efektivní. Kolečka koupíte v hobby marketu a prkna jednoduše přiděláte. Natřete třeba jen přírodním lakem.

stůl3

Odkládací stolek z palet

Začínali jsme a skončíme paletami. Protože takový odkládací stolek je opravdu působivý, že? A vyrobíte ho vlastně ze zbytků. Dvě palety obrousíte, spojíte a napřete. Na horní část přiděláte zbroušená a natřená prkna. Tahle barevná kombinace má něco do sebe.

stůl4

Zdroj: Pinterest.com


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*