Co dělat na podzim na venkově?

Nuda na venkově? To neexistuje. Pořád je co dělat. Podzimní práce vrcholí. Řeže se dříví. Sklízí se plody. Zavařuje se, suší, zamrazuje. A taky se pořádně bavíme. Třeba na posvícení nebo jen tak v lese. Pojďte si letošní podzim na venkově pořádně užít.

Podzimní výzdoba

Na kompostu vyrostly dýně a patisony. Jsou výborné a zpestří podzimní jídelníček. Možná se na ně nemůžete vynadívat. Tak je použijte pro podzimní výzdobu. Vyskládejte je u vchodu. Menší vložte do květníků s podzimním vřesem.

výzdoba

Houby

Rostou. Alespoň někde. Koncem léta konečně pršelo a říká se, že houby potřebujou asi 14 dní. Vezměte košík a projděte se lesem. Třeba na vás takový pěkný hříbek taky vykoukne.

mushrooms-454172_640

Procházka lesem

Na zahradě i v domě pořád vidíte práci. Jděte se po nedělním obědě provětrat do lesa. Jen tak. Holínky na nohy, šátek kolem krku a dýchejte. Jen dýchejte. Podzimní vzduch v lese je studený, čistý a osvěžující.

les

Sklízejte

Sklizeň na zahrádce je zábava. Žádná práce. Tolik barev, vůní, tvarů. Třeba jablka, hrušky, ořechy… Užívejte si plody své práce. Oslavujte.

plody

Sbírejte plody

Stačí hrst žaludů, kterou nasypete do proutěného košíčku. Nebo větvička hlohu a trnek ve váze. Hned je uvnitř chalupy veseleji. Sbírat můžete i kaštany, šípky, oříšky, pestrobarevné listy… Obdivujte tvary, barvy, užívejte pocit hojnosti.

plody-žaludy

 

Foto: Pixabay.com


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*